BALÍKOVÁ TERAPIE

BALÍKOVÁ TERAPIE

Ráda si hraji se symbolem klubajícího se kuřete. Jak se klubu já, tak se každou chvíli vyklube nový přístup k lidem i k terapii. A tak se vyklubala i ta balíková. 🙂

A v čem že spočívá? Sednete si na balík sena či slámy poblíž výběhu s koňmi. Zklidníte se. Zhluboka dýcháte. Pozorujete proud vzduchu, jak jde dovnitř a pak ven. Postupně si všímáte jak vzduch proudí do různých částí vašeho těla. Vědomě ho vedete např. do spodní části hrudníku, do břicha, do pánve, do pohlavních orgánů a pak zase ven. Díky dechu se na sebe více naladíte a zklidníte svou mysl. Myšlenky nechte volně plout. A zadívejte se na koně. Na všechny, které vidíte nebo si jednoho vám milého vyberte. Zeptejte se jich, co vám symbolizují? Co k vám v daný moment vysílají za poselství?

První odpověď do třech vteřin je důležitá a podstatná. I když jí třeba hned nerozumíte, zapište si ji na papír. Později se k ní můžete vrátit.

Pokračujte. Můžete na koníky koukat. Nebo zavřete oči a vnímejte, co se ve vás děje. Sami si můžete klást otázky a nechávat přijít odpovědi. Nebo můžete vyhledat někoho, kdo vás tím provede.

P.S. Pokud nemáte balík nevadí, 🙂 tato terapie lze provádět i bez něj. Sedněte si vedle výběhu jak vesnický balík a nalaďte se na sebe i koně. Pokračujte podle návodu v úvodu. Můžete to udělat i bez koní. Pokud jdete krajinou a jsou na poli nebo louce balíky, vylezte na jeden, který se vám líbí. Posaďte se, uvolněte se za pomocí dechu a zeptejte se krajiny na to samé jako koní. Jaké má pro vás poselství?!

About the Author

Leave a Reply